Opinie i ekspertyzy techniczne

Opinie i ekspertyzy techniczne to pojęcia określające sposoby oceny stanu technicznego budynku. Wbrew pozorom – znaczenie tych terminów różni się od siebie. Opinia to ocena wystawiona jedynie na podstawie oględzin oraz przeglądzie dostępnych dokumentów, stawiana na podstawie zdobytego doświadczenia i intuicji specjalisty. Ekspertyza techniczna to pojęcie znacznie szersze, obejmujące naoczne oględziny (tak samo, jak w przypadku opinii), ale także załączenie dodatkowej dokumentacji popartej sprawdzalnymi, samodzielnie wykonanymi pomiarami oraz specjalistycznymi badaniami.

Wydajemy opinie oraz ekspertyzy techniczne, które mogą służyć ocenie stanu budynku. Sporządzone przez nas dokumenty zawierają między innymi: wyniki badań wytrzymałości fundamentów, ścian, stropów, dachu, opis wymiarów i materiałów, z jakich je wykonano, ekspertyzy energetyczne, ocenę stanu instalacji w budynku i wiele więcej. W przypadku ewentualnych, wykrytych uszkodzeń przekazujemy zalecenia dotyczące usunięcia powstałych usterek i wad.

Kosztorysowanie budowlane – Warszawa

W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi również kosztorysowanie budowlane oraz wyceny, które pozwalają na rzetelne oszacowanie potrzeb finansowych związanych z planowaną inwestycją. Dzięki naszym wyliczeniom możliwe jest świadome podjęcie decyzji o realizacji przedsięwzięcia budowlanego lub jego zaniechaniu na czas zgromadzenia niezbędnych środków np. w postaci dodatkowego źródła finansowania. Profesjonalnie wykonany kosztorys budowlany pozwala również zdecydować, na których elementach inwestycji można zaoszczędzić a na które będą potrzebne większe środki. Nasza oferta obejmuje także wykonywanie przeglądów budowlanych.

Wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza fachowa naszego zespołu jak również bieżące śledzenie zmian, które mają wpływ na rynek budowlany, pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W przypadku zainteresowania współpracą zachęcamy do kontaktu z naszym oddziałem w Warszawie. Pragniemy jednak dodać, że zakres naszej działalności nie ogranicza się tylko do stolicy i w praktyce obejmuje teren całej polski.

Back to Top