Akint Rules Matter

Jakie znaczenie ma monitoring CCTV w przemyśle?

Zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w tych przemysłowych, stosowanie monitoringu CCTV odgrywa niezwykle ważną rolę – Nic dziwnego, że coraz więcej właścicieli firm decyduje się na jego instalację. Jest to technologia zaprojektowana specjalnie z myślą o dokładnym monitorowaniu konkretnych powierzchni. W artykule podpowiadamy, jakie znaczenie odgrywa system CCTV w przemyśle.

Jak działa system CCTV?

Aby wiedzieć, dlaczego warto stosować system CCTV w przemyśle, warto znać sposób jego działania. Jego nazwa wywodzi się z języka angielskiego – Closed Circuit Television – co bezpośrednio wskazuje na to, że jest to obwód zamknięty, którego wszystkie elementy są ze sobą ściśle połączone. Monitoring CCTV może składać się z jednej lub z wielu kamer, które bezpośrednio łączą się z monitorami video lub z telewizorami. Rejestratory montowane są w określonych miejscach, jednak większość z nich umożliwia zdalne sterowanie i konfigurowanie takich parametrów, jak zbliżenie, pochylenie, ogniskowanie czy panoramowanie. Wszystkie urządzenia odtwarzają obraz w czasie rzeczywistym, a niektóre modele wyposażone są dodatkowo w noktowizor czy detektor ruchu.

Obsługa systemu CCTV nie jest trudna, jednak ważne jest, aby urządzenia były odpowiednio dobrane. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto skonsultować się ze specjalistą, który nie tylko pomoże w wyborze, lecz także w konfiguracji i późniejszej obsłudze monitoringu.

Jaką rolę odgrywa monitoring CCTV w branży przemysłowej?

Monitoring CCTV od wielu lat stosowany jest w różnych branżach. W przemyśle wykorzystywany jest m.in. do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. System umożliwia bowiem nadzorowanie zarówno budynku, jak i całego terenu wokół niego. To z kolei zapobiega kradzieżom, włamaniom czy zniszczeniom. Nowoczesne telewizje CCTV mogą ponadto umożliwiać wczesne wykrycie płomieni i dymu bezpośrednio u źródła. Jest to ważne szczególnie we wszystkich halach i magazynach, w których przechowywane są substancje łatwopalne.

Poza zastosowaniem w przemyśle, monitoring CCTV coraz częściej instalowany jest w obiektach użyteczności publicznej, na autostradach czy w środkach komunikacji miejskiej. Jest to niezwykle zaawansowana technologia, która stanowi nieocenioną pomoc zarówno dla właścicieli poszczególnych obiektów, jak i dla służb porządkowych.

Poznaj obszary naszej działalności

akint.services

akint.archi

akint.engineering

akint.energy

akint.spaces