Akint Archi

Projektowanie architektoniczne

Architektura jest nieodłączną częścią życia każdego z nas, obcujemy z nią każdego dnia, w pracy, w czasie wolnym czy w podróży. Zespół naszych inżynierów oraz projektantów tworzy architekturę z pasją w sposób innowacyjny i bezkompromisowy wyznając trzy podstawowe zasady użyteczność trwałość i piękno . Każdy etap prowadzenia inwestycji poprzedza dogłębna analiza potrzeb klienta gdyż stawiamy na indywidualne podejście w każdym zakresie opracowania. Wybór naszej firmy to gwarancja terminowego w pełni profesjonalnego wykonania zleconych prac we  współpracy z energicznymi specjalistami którzy nie boją się wyzwań oraz gwarantują kompleksowe doradztwo branżowe w każdym zakresie związanym z procesem projektowym

  • projekty konstrukcji
  • projekty elewacji
  • kompleksowe projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze
  • obsługa branżowa
  • aranżacje wnętrz i powierzchni biurowych
  • wizualizacje komputerowe
  • przebudowy wynikające z ekspertyz technicznych

Projektowanie urbanistyczne

Szeroko pojmowana urbanistyka jest nauką o planowaniu miast i osiedli, a także ich powstawaniu czy historii rozwoju. My opracowujemy koncepcje planistyczne poprzedzone dogłębną analizą struktur miejskich oraz zapotrzebowaniem społeczeństwa. Projektujemy przestrzeń miejską idealnie wpisującą się w otoczenie, jednocześnie spełniającą wszystkie niezbędne funkcje istotne w życiu codziennym każdego z nas. Dla nas liczy się jedność, połączenie potrzeb człowieka z uporządkowanym ładem przestrzennym.

●     projektowanie przestrzeni miejskiej
●     projekty zagospodarowania terenu
●     planowanie przestrzenne

Projektowanie w obiektach zabytkowych

Wykonujemy kompleksowe projekty w obiektach zabytkowych. Zapewniamy właściwe wykorzystanie obiektów zabytkowych przy zachowaniu ich historycznej wartości. Zajmujemy się adaptacją zabytków lub ich części w zależności od funkcji, jaką mają pełnić. Przywracamy wygląd budynków z czasów ich świetności, korzystając przy tym z nowoczesnych rozwiązań i materiałów. Wszystkie prace projektowe są konsultowane z naszymi specjalistami z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie projektowania w obiektach zabytkowych, tak aby sprostać nawet najbardziej rygorystycznym wymogom konserwatora zabytków.

  • adaptacje budynków zabytkowych (zmiana sposobu użytkowania)

  • renowacja, restauracja i rewitalizacja obiektów zabytkowych

Inwentaryzacje budowlane

Nasza firma opracowuje szczegółowe i profesjonalne inwentaryzacje budowlane budynków. Przygotowujemy inwentaryzacje dla potrzeb wszelakich projektów takich jak rozbudowy, nadbudowy, zmiany funkcji użytkowania, weryfikacji powierzchni pomieszczeń czy projektów wnętrz. Wszystkie nasze opracowania spełniają niezbędne wymogi nakładane przez Nadzór Budowlany co do zakresu i formy inwentaryzacji budowlanej.

Back to Top