Ikona

Przeglądy Budowlane

Wykonujemy profesjonalne przeglądy budowlane na terenie całego kraju. Przegląd budowlany powinno wykonywać się co roku i co 5 lat. Kontrole okresowe budynków obejmują m.in. sprawdzenie instalacji, konstrukcji i stanu technicznego budynku. Jest to kwestia bezpieczeństwa, której nie należy lekceważyć. Firma Akint to międzynarodowy ekspert w zakresie kontroli, audytów i przeglądów w obszarze nieruchomości. Posiadamy duże doświadczenie i wielu zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszych usług.

Czy wiedziałeś, że…

Przeglądy okresowe budynków powinno wykonywać się co rok i co 5 lat. Posiadamy duże doświadczenie i wielu zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszych usług. Co należy do naszych zadań?

Przegląd budowlany roczny i pięcioletni – zakres

Każdy zlecony naszej firmie przegląd budowlany nadzorowany jest przez najlepszych inżynierów. Oferujemy swoje usługi w zakresie przeprowadzania zarówno przeglądów rocznych, jak i pięcioletnich. Wyróżnia nas skrupulatność, a każdy przegląd budowlany podsumowujemy odpowiednim raportem.

Przeglądy roczne budynków

Dla zachowania jak największego bezpieczeństwa mieszkańców należy przeprowadzać przeglądy roczne budynków. Wykonuje się wówczas:
• sprawdzenie elewacji, przeglądy dachów, murów, konstrukcji i wszystkich elementów budynku oraz budowli, które są narażone na działania czynników atmosferycznych,
• przegląd gazowy – sprawdzenie szczelności instalacji gazowych,
• przeglądy kominiarskie – przegląd przewodów kominowych, wentylacji grawitacyjnej oraz wentylacji mechanicznej,
• przegląd instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska.

Przeglądy pięcioletnie

Przeglądy roczne budynków skupiają się przede wszystkim na prawidłowości działania rozmaitych instalacji. Pięcioletni przegląd budowlany to zaś dogłębny przegląd techniczny budynku. Obejmuje on:
• sprawdzenie stanu elementów konstrukcyjnych domu,
• sprawdzanie estetyki budynku i otoczenia,
• sprawdzenie stanu instalacji energetycznej i piorunochronnej.

Warto pamiętać, że w przypadku posiadania budynków, których zabudowa wynosi ponad 2000 m2 oraz innych budowli o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2 należy dwa razy do roku wykonywać jesienny i wiosenny przegląd budowlany.

Wszystkie działania, jakie wykonujemy, są zgodne z obowiązującym prawem budowlanym. Liczy się dla nas bezpieczeństwo i wysoka jaskość. Każdy przegląd techniczny budynku zakończony jest wydaniem wielostronicowego raportu ze zdjęciami, który przekazujemy w ręce klienta.

Zarówno przeglądy roczne budynków, jak i przeglądy pięcioletnie objęte są obowiązkiem według Artykułu 62. ustawy Prawo budowlane.

Przegląd techniczny budynku – zasady

Jeśli zależy ci na najlepszych, wiarygodnych wynikach, chętnie wykonamy dla ciebie przegląd budowlany. Jesteśmy elastyczni i umawiamy się zawsze na termin dogodny dla klienta. Jesteśmy otwarci na rozmowy. Nasza siedziba znajduje się w Warszawie, ale działamy na terenie całego kraju, aby zapewnić usługi najwyższej jakości, jak największemu gronu klientów.

Przegląd techniczny budynku pozwala zbadać stan:
• dachu,
• instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody,
• instalacji kanalizacyjnej,
• urządzeń, które zostały przymocowane do ścian i dachu,
• balkonów, balustrad i innych elementów zewnętrznych ścian.

Przeglądy obiektów powinny być wykonywane także po każdym wystąpieniu czynników zewnętrznych, które mogły naruszyć konstrukcję budynku i jego elementów. Należą do nich trzęsienia ziemi, intensywne opady, powodzie oraz pożary.

Chętnie służymy radą i pomocą. Przegląd techniczny budynku oraz inne usługi wykonujemy na najwyższym poziomie. Duże doświadczenie, wiedza i współpraca z najlepszymi inżynierami sprawiają, że nasze kontrole budowlane są wiarygodne, terminowe i przeprowadzane bardzo solidnie.

Przeglądy gazowe – kontrola instalacji gazowej

Przeglądy gazowe są obowiązkowym elementem w ramach corocznych przeglądów budynków. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokładnie sprawdzą podłączenie, szczelność i stan techniczny instalacji gazowych. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wykryć nieprawidłowości, które mogą stanowić zagrożenie zdrowia i życia. Wszystkie przeprowadzane przez nas przeglądy gazowe realizowane są niezwykle drobiazgowo, a na ich zakończenie przygotowujemy i przekazujemy protokół, w którym informujemy o terminie kontroli oraz jej wynikach.

Akint to profesjonalna firma, która do swojej pracy podchodzi z niezwykłą dbałością. Liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zadowolenie klienta. Zaufało nam już wielu ludzi, którzy przekonali się o naszej otwartości, elastyczności i terminowości w wykonywaniu przeglądów budowlanych. Zapraszamy do współpracy!

Najwyższej jakości usługi potwierdzone jedynym na świecie kodeksem wartości.
Witamy w świecie niepodważalnych zasad.