Projektowanie i wydruki 3D

Oferujemy wykonywanie makiet w każdej skali z użyciem najnowszych technologii oraz sposobów tradycyjnych. Prowadzimy obsługę na każdym etapie tworzenia projektu: od wymodelowania całości w wersji cyfrowej po gotowy produkt. Precyzja i dokładność wykonania modelu gwarantuje użycie technologii druku 3D, która z pełną dokładnością odwzorowuje nawet najmniejsze detale. Zapewniamy pełną gamie materiałów używanych do wydruku oraz szeroką paletę kolorystyczną, dzięki czemu jesteśmy w stanie tchnąć życie w każdą makietę.

  • modelowanie 3D
  • profesjonalny wydruk 3D
  • tworzenie makiet budynków oraz przestrzeni urbanistycznych

Modelowanie 3D, czyli tworzenie i modyfikacja obiektów w 3 wymiarach na monitorze komputera bardzo ułatwia pracę architektom, a jej efekty stają się lepiej widoczne jeszcze przed realizacją projektu. Przekroje 3D dają możliwość obejrzenia projektu również od środka. Nowoczesne programy służące do modelowania 3D to intuicyjne i funkcjonalne narzędzia projektowania gwarantujące oszczędność czasu oraz lepszą organizację pracy: program zajmuje się m.in. żmudnymi obliczeniami i gromadzeniem danych oraz pomaga przy doborze materiałów do danego projektu.

Wpływ nowoczesnych technologii na naszą pracę uwidacznia się również w korzystaniu z druku 3D. Pozwala on na doskonałe zwizualizowanie nawet rozbudowanych i bardzo skomplikowanych projektów. Wydruk w postaci modeli 3D jest szybszą i łatwiejszą alternatywą od przygotowania np. makiety budynku czy innego obiektu. Tego rodzaju wydruki świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku nietypowych kształtów czy złożonych brył, których wygląd i właściwości byłyby trudne do odwzorowania na makiecie. Technologia profesjonalnego druku 3D zdobywa dziś coraz większą popularność w wielu dziedzinach życia – i architektura jest na pewno jedną z nich.

Czasami charakter przygotowywanych projektów wymaga stworzenia makiety – mogą być na niej uwzględnione pojedyncze projekty bądź większe przestrzenie np. osiedla. Przy przygotowywaniu makiety można korzystać z elementów uzyskanych w technologii druku 3D, dzięki czemu modele obiektów są dokładniejsze i lepiej oddają zamierzenia projektanta.

akint
Back to Top