Akint Rules Matter

Jak dobrze wykreować przestrzeń obiektów handlowych?

W dobie królowania handlu internetowego, kiedy tradycyjne sklepy muszą konkurować z wirtualnymi, rola przestrzeni handlowej i jej wpływ na klienta jest szczególnie ważny. Nowoczesne centra handlowe muszą być nie tylko ładne, funkcjonalne i w pełni bezpieczne – ichi wygląd powinien przyciągać klientów, wywoływać emocje i pozytywnie wpływać na ich decyzje zakupowe. Dlatego wiele projektów współczesnych centrów handlowych opiera się na zasadzie małych miasteczek, w których to ludzie mogą nie tylko zrobić zakupy, ale także zjeść, spotkać się z przyjaciółmi czy pójść na siłownię. Jak zatem efektownie zaaranżować przestrzeń w galerii? Podpowiadamy w artykule!

Idealne centrum handlowe – czyli jakie? 

Od współczesnych centrów handlowych oczekuje się z jednej strony szerokiej oferty dostępnych usług, a z drugiej – elementów zwiększających komfort odwiedzających. Dla wielu osób to właśnie ten drugi aspekt jest ważniejszy, dlatego wśród elementów, które powinny znaleźć się w każdej galerii, wymienić można m.in. ładowarki do urządzeń mobilnych, pokoje rodzinne z miejscem do karmienia czy skrytki depozytowe. Istotne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i osób opiekujących się dziećmi w wózkach – wśród nich najważniejsze są windy czy specjalne podjazdy. 

Czym jeszcze powinien charakteryzować się nowoczesny obiekt handlowy? Przede wszystkim rozbudowaną i zróżnicowaną ofertą miejsc, w których klienci mogą zrobić podstawowe zakupy, nadać i odebrać paczki, a nawet umyć samochód. W “idealnym centrum handlowym” niezbędne są ponadto: salon fryzjerski oraz salon druku i ksero, siłownia czy apteka. 

Wystrój galerii handlowej – na co zwrócić uwagę? 

Na komfort klientów galerii, poza szeroką ofertą sklepów czy licznymi udogodnieniami, wpływa także wystrój przestrzeni. Nowoczesne projektowanie centrów handlowych staje się więc coraz bardziej zorientowane na detale. Nie byłoby to możliwe bez uwzględnienia terenów zielonych. Mają one pozytywny wpływ na nastrój i zdrowie, a także tworzą korzystny mikroklimat, sprzyjają relaksowi i zachęcają ludzi do spędzania większej ilości czasu w centrum handlowym. Służą również jako punkty nawigacyjne, miejsca spotkań i promują relacje międzyludzkie.

Wyeksponowanie walorów roślin, wprowadzenie praktycznych udogodnień czy estetycznych dekoracji wymaga zastosowania inteligentnych i sprawdzonych rozwiązań – z tego powodu inwestorzy często korzystają z pomocy profesjonalnych firm, które zajmują się projektowaniem branżowym. Jest to najlepszy sposób na to, aby aranżacja przebiegła szybko, bezproblemowo i przede wszystkim efektywnie.

Poznaj obszary naszej działalności

akint.services

akint.archi

akint.engineering

akint.energy

akint.spaces