Ikona

Termowizja

Wraz z grupą ekspertów i inżynierów wykonujemy termowizję budynków na terenie całej Polski. Badanie to pozwala sprawdzić szczelność i jakość izolacji budynków.

Czy wiedziałeś, że…

Badania termowizyjne budynków i maszyn

Termowizja wykrywa różnice temperatur na powierzchni budynku. Na monitorze wyświetla się obraz w czasie rzeczywistym, który ukazuje budynek w odcieniach od niebieskiego, przez żółty do czerwonego. Im bardziej niebieski kolor, tym lepsza izolacja budynku. Czerwony i pomarańczowy kolor wskazują, które miejsca oddają ciepło. Dzięki temu z łatwością można stwierdzić, gdzie istnieje problem z izolacją.

 

Termowizja budynków wykonywana jest na sprzęcie najlepszej jakości. Nasze wyniki są wiarygodne i szybkie. Po wykonaniu badania zawsze przekazujemy klientowi pełen raport z ekspertyzy.

 

Badanie termowizyjne polecamy przeprowadzać na budynku w stanie surowym jeszcze przed pracami termoizolacyjnymi. Pozwoli to sprawdzić, gdzie istnieje największy problem ze szczelnością i ucieczką ciepła. Zła izolacja może spowodować późniejsze problemy, takie jak wilgoć, grzyb i duże wydatki na ogrzewanie. Kolejne badanie warto wykonać już po ociepleniu budynku, aby sprawdzić czy nie posiada on żadnych wad.
Naszym zdaniem warto też przeprowadzić termowizję budynków, kupionych z rynku wtórnego. Szczególnie jeśli chodzi o domy rodzinne. Termowizja budynków wskaże czy dom nie posiada ukrytych wad, jak na przykład zamalowane przed przybyciem kupców ściany, na których widoczny był grzyb i wilgoć.

 

Termowizja może być wykonana także wewnątrz budynków. Ma to duże znaczenie przy pracujących, nagrzewających się maszynach i urządzeniach.

 

Zakres promieniowania cieplnego na jakim działają kamery termowizyjne jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz badanych przedmiotów. Zawsze postępujemy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
Jeśli chcesz przeprowadzić badanie termowizyjne budynków lub maszyn, jesteśmy do dyspozycji. Umawiamy się na dogodny dla klienta termin, a czas oczekiwania na wykonanie usługi nie jest odległy. Zapewniamy terminowość, dokładność i profesjonalizm.

Świadczone przez nas usługi obejmują:

Kompleksowe kosztorysy inwestorskie

Kosztorysy zaplanowanych remontów

Przygotowanie dokumentacji przebiegu prac

Działamy kompleksowo

Na terenie całego kraju. Kontrole wykonywane są przez zespoły doświadczonych inżynierów. Ich wynikiem jest wielostronicowy, zaopatrzony w zdjęcia raport dokonanej usługi.

Najwyższej jakości usługi potwierdzone jedynym na świecie kodeksem wartości.
Witamy w świecie niepodważalnych zasad.