Termowizja

Wraz z grupą ekspertów i inżynierów wykonujemy termowizję budynków na terenie całej Polski. Badanie to pozwala sprawdzić szczelność i jakość izolacji budynków. 

Czy wiedziałeś, że...

Badania termowizyjne budynków i maszyn

Termowizja wykrywa różnice temperatur na powierzchni budynku. Na monitorze wyświetla się obraz w czasie rzeczywistym, który ukazuje budynek w odcieniach od niebieskiego, przez żółty do czerwonego. Im bardziej niebieski kolor, tym lepsza izolacja budynku. Czerwony i pomarańczowy kolor wskazują, które miejsca oddają ciepło. Dzięki temu z łatwością można stwierdzić, gdzie istnieje problem z izolacją.

Termowizja budynków wykonywana jest na sprzęcie najlepszej jakości. Nasze wyniki są wiarygodne i szybkie. Po wykonaniu badania zawsze przekazujemy klientowi pełen raport z ekspertyzy.

Badanie termowizyjne polecamy przeprowadzać na budynku w stanie surowym jeszcze przed pracami termoizolacyjnymi. Pozwoli to sprawdzić, gdzie istnieje największy problem ze szczelnością i ucieczką ciepła. Zła izolacja może spowodować późniejsze problemy, takie jak wilgoć, grzyb i duże wydatki na ogrzewanie. Kolejne badanie warto wykonać już po ociepleniu budynku, aby sprawdzić czy nie posiada on żadnych wad.
Naszym zdaniem warto też przeprowadzić termowizję budynków, kupionych z rynku wtórnego. Szczególnie jeśli chodzi o domy rodzinne. Termowizja budynków wskaże czy dom nie posiada ukrytych wad, jak na przykład zamalowane przed przybyciem kupców ściany, na których widoczny był grzyb i wilgoć.

Termowizja może być wykonana także wewnątrz budynków. Ma to duże znaczenie przy pracujących, nagrzewających się maszynach i urządzeniach.

Zakres promieniowania cieplnego na jakim działają kamery termowizyjne jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz badanych przedmiotów. Zawsze postępujemy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.
Jeśli chcesz przeprowadzić badanie termowizyjne budynków lub maszyn, jesteśmy do dyspozycji. Umawiamy się na dogodny dla klienta termin, a czas oczekiwania na wykonanie usługi nie jest odległy. Zapewniamy terminowość, dokładność i profesjonalizm.
 

Świadczone przez nas usługi obejmują:

  •  Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
  • Kosztorysy zaplanowanych remontów
  • Przygotowanie dokumentacji przebiegu prac
 

Działamy kompleksowo

Na terenie całego kraju. Kontrole wykonywane są przez zespoły doświadczonych inżynierów. Ich wynikiem jest wielostronicowy, zaopatrzony w zdjęcia raport dokonanej usługi.

Szybkość reakcji i terminowość

Komunikatywność i otwartość

Elastyczność w kontakcie z klientem

Porozmawiajmy

ul. Klimczaka 17/80
02-797 Warszawa, Polska

T: +48 22 243 40 77
F: +48 22 349 28 04
biuro@akint.pl


 
Klimczaka 17/80

02-972 Warszawa, Polska