Ikona

Świadectwa energetyczne, audyty energetyczne

Sporządzamy kompleksowe świadectwa energetyczne, przeprowadzamy ocenę efektywności energetycznej kotłów oraz innych systemów ogrzewania i chłodzenia. Świadectwa energetyczne pozwalają ocenić stan budynku pod względem zużycia energii. Jest to niezwykle ważne przy budowie nowego obiektu, a także w już użytkowanych budynkach. Dodatkowo taka ekspertyza pomoże dokonać przydatnych renowacji, które zwiększą oszczędność budynku. Oferowane przez nas świadectwa oraz audyty energetyczne wyróżnia najwyższa jakość i dokładność.

Obowiązkowe świadectwa energetyczne

Według obowiązującego prawa budowlanego, obowiązkiem wykonania świadectwa energetycznego są objęte:
• nowo wybudowane budynki,
• budynki po rozbudowie,
• mieszkanie lub dom od dewelopera,
• mieszkanie lub dom kupowane z rynku wtórnego,
• wynajmowane mieszkanie lub dom,
• budynki, których powierzchnia przekracza 250 m2.

Wykazanie świadectwa energetycznego, w przypadku kupowanego lub wynajmowanego mieszkania oraz domu, leży po stronie sprzedającego (wynajmującego).

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Firma Akint wykonuje wysokiej jakości świadectwa energetyczne. Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi pracownikami i inżynierami nasze ekspertyzy energetyczne są wiarygodne i wykonywane terminowo. Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego jesteśmy elastyczni i dokładamy wszelkich starań, aby dostosować czas wykonania świadectwa do potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy.

Certyfikat energetyczny zawiera wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną budynku (EP). Wskaźnik EP określa roczne zapotrzebowanie na ogrzewanie, chłodzenie, wentylację, ciepłą wodę użytkową oraz oświetlenie.

Nie tylko świadectwa energetyczne – kompleksowe usługi

Oprócz wystawiania wysokiej jakości certyfikatów energetycznych, zajmujemy się także wykonywaniem termowizji budynków. Przeprowadzamy też innego typu ekspertyzy techniczne.

Nasze usługi obejmują m.in.:
• sprawdzenie stanu technicznego i sprawności oraz ocena efektywności energetycznej instalacji cieplnej – efektywność energetyczna kotłów,
• ocena efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych – przy zastosowaniu urządzeń chłodniczych o mocy ponad 12 kW należy wykonywać kontrolę co najmniej raz na 5 lat,
• kontrolę efektywności przegród budowlanych,
• sprawdzenie stanu technicznego instalacji elektrycznych i rozdzielni,
• sprawdzenie stanu technicznego instalacji chłodniczych i cieplnych oraz rurociągów technologicznych.

Nasza firma znana jest z wysokiej jakości świadczonych usług, rzetelności i profesjonalizmu. Jesteśmy skrupulatni i dbamy o każdy szczegół. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego stawiamy na wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywanej przez siebie pracy. Akint to firma z doświadczeniem. Nasz zespół ekspertów po każdym badaniu i kontroli wydaje pełny raport z całą dokumentacją. Zapewniamy także fachowe doradztwo. Zapraszamy do kontaktu.

Najwyższej jakości usługi potwierdzone jedynym na świecie kodeksem wartości.
Witamy w świecie niepodważalnych zasad.