Ikona

Świadectwa Energetyczne, Audyty Efektywności Energetycznej

Kompleksowe świadectwa energetyczne, ocena efektywności energetycznej systemów ogrzewania i chłodzenia.
Wykonujemy profesjonalne świadectwa energetyczne i oceny efektywności energetycznej systemów ogrzewania i chłodzenia.

Czy wiedziałeś, że…

Świadectwa energetyczne pozwalają stwierdzić stan budynku pod względem zużycia energii. Jest to niezwykle ważne przy budowie nowego obiektu, a także przy już użytkowanych budynkach. Dodatkowo taka ekspertyza pomoże dokonać przydatnych renowacji, które zwiększą oszczędność budynku.

Obowiązkowe świadectwa energetyczne

Według obowiązującego prawa budowlanego, obowiązkiem wykonania świadectwa energetycznego są objęte:

– Nowo wybudowane budynki
– Budynki po rozbudowie
– Mieszkanie lub dom od dewelopera
– Mieszkanie lub dom kupowane z rynku wtórnego
– Wynajmowane mieszkanie lub dom
– Budynki, których powierzchnia przekracza 250m2

Wykazanie świadectwa energetycznego w przypadku kupowanego lub wynajmowanego mieszkania oraz domu leży po stronie sprzedającego (wynajmującego).

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Firma Aknit wykonuje wysokiej jakości świadectwa energetyczne. Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi pracownikami i inżynierami, nasze certyfikaty energetyczne są wiarygodne i wykonywane terminowo. Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego jesteśmy elastyczni i dokładamy wszelkich starań, aby dostosować czas wykonania świadectwa w możliwie najszybszym i dogodnym dla zleceniodawcy terminie.
Certyfikat energetyczny zawiera wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną budynku (EP). Wskaźnik EP określa roczne zapotrzebowanie na ogrzewanie, chłodzenie, wentylację, ciepłą wodę użytkową oraz oświetlenie.

Kompleksowe usługi

Oprócz wystawiania wysokiej jakości certyfikatów energetycznych, zajmujemy się także wykonywaniem termowizji budynków.
Polecamy się także do:

– Sprawdzania efektywności energetycznej kotłów i innych urządzeń grzewczych – stan techniczny i sprawność kotła należy wykonywać raz na 5 lat w przypadku kotłów o mocy nominalnej 20-100kW, co dwa lata przy kotłach opalanych paliwem ciekłym lub stałym o mocy większej niż 100kW oraz co 4 lata dla kotłów opalanych gazem i mocy ponad 100kW
– Sprawdzania efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych – przy zastosowaniu urządzeń chłodniczych o mocy ponad 12kW należy wykonywać kontrolę co najmniej raz na 5 lat
– Kontroli efektywności przegród budowlanych
– Sprawdzania stanu technicznego instalacji elektrycznych i rozdzielni
– Sprawdzania stanu technicznego instalacji chłodniczych i cieplnych oraz rurociągów technologicznych

Nasza firma znana jest z wysokiej jakości wykonywanych usług. Jesteśmy skrupulatni i dbamy o każdy szczegół. Wiemy jak ważne  jest bezpieczeństwo, dlatego stawiamy na wykwalifikowanych i przykładnych pracowników, którzy posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywanej przez siebie pracy.
Aknit to firma z doświadczeniem. Nasz zespół ekspertów po każdym badaniu i kontroli wydaje pełny raport z całą dokumentacją. Zapewniamy także fachowe doradztwo. Zapraszamy do kontaktu.

Działamy kompleksowo 

Na terenie całego kraju. Kontrole wykonywane są przez zespoły doświadczonych inżynierów. Ich wynikiem jest wielostronicowy, zaopatrzony w zdjęcia raport dokonanej usługi.

menu
Najwyższej jakości usługi potwierdzone jedynym na świecie kodeksem wartości.
Witamy w świecie niepodważalnych zasad.