Ikona

Inwentaryzacje budynków

Nasza firma wykonuje fachowe inwentaryzacje budowlane. Tworzymy dokładny projekt techniczny istniejącego już budynku. Różni się on od pierwotnego planu budynku tym, że jest odwzorowaniem rzeczywistego stanu i powstaje przez wykonanie pomiarów z natury. Takie plany budowlane są konieczne do przeprowadzenia różnych prac remontowych, takich jak przebudowa, nadbudowa, ustanowienie odrębności lokalu czy wyliczenia powierzchni użytkowej budynku. Inwentaryzacje budynków najczęściej przeprowadzamy na życzenie klientów, którzy zgubili pierwotny projekt, uległ on zniszczeniu lub jest po prostu nieaktualny, ponieważ w budynku zostały przeprowadzone zmiany.

 

Czy wiedziałeś, że…

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pomiarowych, gwarantujemy najwyższą jakość usług. Jesteśmy w stanie wykonać projekty budowalne wszelkiego rodzaju, w tym pomiar instalacji sanitarnych i wodociągowych.

 

Świadczone przez nas usługi obejmują:

Inwentaryzacje budowalne polegają na zmierzeniu całego lub części budynku oraz w razie potrzeby instalacji sanitarnych i elektrycznych. Standardowa dokumentacja, jaką przekazujemy klientowi po wykonaniu pracy zawiera:

  • Rzut budynku wraz z wszystkimi kondygnacjami oraz rzut dachu
  • Rzut działki w skali 1:5000, który obejmuje budynek, schody, taras, śmietnik, chodnik, studnię, szambo, ogrodzenie, podziemne i naziemne przyłącza oraz sąsiadujące budowle
  • Opis materiałów budowlanych jakich użyto do budowy
  • Dokładny opis budynku wraz z opisem lokalizacji, rodzajem budynku, ilości kondygnacji oraz powierzchni i wysokości
  • Rysunki architektoniczno-budowlane elewacji z jej wszystkimi elementami
  • Przekroje wszystkich kondygnacji z zaznaczonymi charakterystycznymi punktami, na przykład podesty, tarasy, gzymsy, kominki
  • Rzuty instalacji elektrycznych i sanitarnych

Posiadamy wszelkie wymagane uprawnienia konstrukcyjno-budowlane oraz duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Zapewniamy szybkie, sprawne i dokładne pomiary przekazane z całą  dokumentacją.

 

Działamy kompleksowo

Inwentaryzacje budynków wykonujemy na terenie całego kraju. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług właścicieli budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, usługowych i gospodarczych.

menu
Najwyższej jakości usługi potwierdzone jedynym na świecie kodeksem wartości.
Witamy w świecie niepodważalnych zasad.